Producent płyt fleksograficznych

studio

Jesteśmy czołowym producentem płyt fleksograficznych w kraju. Te elementy to rodzaj drukowych form polimerowych wykorzystywanych w technologii fleksograficznej. Płyty zbudowane są zazwyczaj z elastycznego podłoża z tworzywa sztucznego (np. poliuretanu lub fotopolimeru), a także warstwy światłoczułej, która zawiera obraz do nadruku. Ostatnia z wymienionych części płyt fotopolimerowych utwardza się pod wpływem światła UV. Kluczową cechą naszych produktów jest elastyczność, ponieważ umożliwia ona dopasowywanie ich do różnych powierzchni w trakcie procesu drukowania.

Przygotowanie płyt fleksograficznych

Tworzenie płyt fotopolimerowych składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest wykonanie projektu. Najpierw obraz przygotowuje się na komputerze, a potem umieszcza się go na płycie fleksograficznej. Kolejnym etapem tego procesu jest wykrawanie. W tym celu wykorzystuje się specjalne narzędzia (np. laserowe), dzięki którym uzyskuje się określony wzór. Wykrawanie fotopolimerowych płyt fleksograficznych polega na usuwaniu obszarów, jakie nie powinny być farbowane. Po takiej obróbce można przystąpić do drukowania.

Gdzie wykorzystuje się płyty fotopolimerowe?

Wykonanie płyt fleksograficznych najczęściej zlecają nam klienci, którzy zajmują się zadrukowywaniem opakowań. Nasze produkty idealnie nadają się do nanoszenia obrazów na torebki spożywcze, opakowania tekturowe, etykiety (np. na napojach, lekach, żywności), a nawet folie. Płyty fleksograficzne wykorzystywane są również w przemyśle spożywczym. W branży tej pozwalają zadrukowywać materiały przeznaczone do kontaktu z jedzeniem, w tym np. papier, tekturę lub folię.

Szukają Państwo firmy, która oferuje wykonanie płyt fotopolimerowych? Zapraszamy do współpracy! Tworzymy płyty zgodne z oczekiwaniami klientów, które zapewnią najwyższą jakość druku.