Producent kliszy fotopolimerowej

firma polimerpro

PolimerPro to czołowy producent kliszy fotopolimerowej w Polsce. Element ten jest jednym z rodzajów matryc wykorzystywanych w poligraficznych procesach, a w szczególności we fleksografii. Klisza fotopolimerowa służy głównie do drukowania etykiet i opakowań. Materiał ten utwardza się za pomocą światła. Ponadto polimery wyróżniają się elastycznością, co sprawia, że łatwo można je dopasowywać do różnych powierzchni drukowania.

Jak wygląda wykonanie kliszy fotopolimerowej?

Wykonanie kliszy fotopolimerowej składa się z kilku etapów. Na początku procesu konieczne jest przygotowanie matrycy – tworzy się negatyw drukowanego obrazu. W tym celu wykorzystuje się technologię cyfrową (CTP). Kolejny krok to naświetlenie materiału. Miejsca, na które pada światło UV, zostają utwardzone. Następnie klisza jest poddawana utrwaleniu. Dzięki temu zabezpiecza się obraz i zapewnia mu trwałość. Ostatnim etapem tworzenia kliszy fotopolimerowej jest zamontowanie jej na odpowiednim podłożu. To ważny krok, ponieważ umożliwia precyzyjne przeniesienie obrazu na drukowaną powierzchnię, a to pozytywnie wpływa na jakość druku. Gdy klisza fotopolimerowa znajduje się we właściwym miejscu, można rozpocząć proces drukowania.

Zastosowanie kliszy fotopolimerowej w druku fleksograficznym

Klisza fotopolimerowa ma duże znaczenie w technologii druku fleksograficznego. Wykorzystywana jest ona do zadrukowywania opakowań (w tym elastycznych), etykiet, gazet i czasopism, folii, materiałów laminowanych oraz tektury. Dzięki kliszy fotopolimerowej możliwe jest dokładne odwzorowanie rozmaitych grafik na wymienionych powierzchniach. Najczęściej są to obrazy, logo, informacje o produktach czy kody kreskowe. Użycie klisz w druku fleksograficznym to gwarancja elastyczności i krótkiego czasu zadrukowywania podłoża.

Jeżeli szukają Państwo firmy, która podejmie się przygotowania kliszy fotopolimerowej, zapraszamy do współpracy. Gwarantujemy, że działamy szybko i dokładnie. Współpracujemy z klientami na terenie całego kraju.