Destylacja solventu

destylacja

Oferujemy usługi destylacji wymywaczy fotopolimerowych. Do realizacji zadań w tym zakresie wykorzystujemy 6 urządzeń destylujących. Wyprodukowane zostały one przez znane i cenione firmy: IST oraz Formeco. Nasz asortyment obejmuje wszystkie wymywacze, jakie są dostępne na rynku – solvit, flexosol i nylosolv. Dysponujemy również własną linią produkcyjną, która jest oparta na procesorze Flint Group wraz z solwentem ekologicznym – FS90i (roztwór pozbawiony nafty). Dzięki temu jesteśmy w stanie zmniejszyć czas suszenia formy drukowej nawet o połowę. To sprawia, że powierzone nam zadania realizujemy jeszcze szybciej. Jako jedyna firma w kraju mamy wyłączność na destylację roztworu FS90i. Jeśli szukają Państwo firmy, która specjalizuje się w destylacji solventu, zachęcamy do współpracy.

Na czym polega regeneracja wymywaczy fotopolimerowych?

Po procesie destylacji solventu przeprowadzamy regenerację wymywaczy fotopolimerowych. Polega ona na badaniu ich składu chemicznego. Jeżeli zachodzi taka konieczność, to uzupełniamy wymywacze odpowiednimi komponentami. Podczas wykonywania tego zadania ważne jest, by dodać ich określoną ilość. Dzięki temu przywracamy rozpuszczalnikom ich właściwości, a to sprawia, że mogą one zostać ponownie wykorzystane.

W jakim celu przeprowadza się destylację wymywaczy fotopolimerowych?

Destylacja solventu przeprowadzana jest w celu oczyszczenia rozpuszczalników lub odzyskania zawartych w nich środków chemicznych. Proces ten polega na podgrzewaniu mieszanki rozpuszczalnika i substancji w nim rozpuszczonych, a następnie kondensowaniu pary. Dzięki temu uzyskuje się czysty wymywacz. Destylacja pozwala też na oddzielenie rozpuszczalnika od resztek nieutwardzonego fotopolimeru, a także wszelkich zanieczyszczeń. Proces ten daje wiele korzyści ekonomicznych i ekologicznych, ponieważ redukuje ilość szkodliwych odpadów chemicznych, a do tego obniża koszty produkcji rozpuszczalników.