Matryce fotopolimerowe

Destylarnia wymywaczy fotopolimerowych, matryce fotopolimerowe, przygotowanie do druku, przygotowalnia flexo, etykiety, opakowania, prerpess, druckvorstufe

Studio graficzne

Nasze studio graficzne tworzy trzech kreatywnych grafików, którzy opracowują projekty graficzne zarówno od podstaw jak i te przesłane przez klienta - biorąc pod uwagę różnego rodzaju podłoża.

Destylacja

Usługa destylacji i regeneracji wymywaczy fotopolimerowych.

Kontakt

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani współpracą z Nasza firma zapraszamy do kontaktu

O Nas

PolimerPro jest niezależną, rodzinną przygotowalnią fleksograficzną. Przewagę konkurencyjną firmie zapewniają najszybszy w Polsce czas realizacji zamówienia, ogólnopolski zasięg oraz elastyczna forma współpracy.

Przez pierwsze 10 lat istnienia firmy do produkcji matryc fotopolimerowych stosowaliśmy technologię analogową. W 2007 roku dokonaliśmy inwestycji w technologię cyfrową ( CTP – Computer to Plate). Zakupiliśmy urządzenie Kodak Thermoflex Narrow w formacie 720×760 mm oraz system do odbitek próbnych Efi. W tym samym roku postanowiliśmy rozszerzyć działalność o usługę destylacji wymywaczy płyt fotopolimerowych. W ciągu 8 lat staliśmy się liderem na rynku . Obecnie posiadamy 6 urządzeń destylujących oraz 3 samochody do ich transportu. Rok 2012 był dla naszej firmy przełomowy. Uzyskaliśmy dofinansowanie na zakup systemu produkcji form flexograficznych Kodak Flexcel NX, który jest obecnie najbardziej pożądaną przez drukarnie fleksograficzne technologią wykonywania matryc. Wraz z początkiem 2015 roku zainwestowaliśmy w kolejną naświetlarkę form drukowych firmy Degraf Glunz&Jensen o formacie 2030×1320 mm.

Plik do pobrania: Polityka Jakości

Matryce fotopolimerowe

Do wykonywania matryc fotopolimerowych używamy dwóch linii produkcyjnych w technologii CTP(Computer to Plate). Pierwsza z linii oparta jest na technologii okrągłego punktu – matryce naświetlane są przy pomocy urządzenia Kodak Thermoflex .

Płaski punkt uzyskujemy natomiast wykorzystując innowacyjne urządzenie firmy Kodak – naświetlarkę Kodak Flexcel NX. Gwarantuje ono wysoką jakość wydruków, konkurującą z jakością oferowaną dotąd przez rotograwiurę, skrócony czas rozruchu maszyny drukującej, redukcję ilości odpadów i czasów przestoju, trwalsze formy drukowe oraz bardziej wydajne zużycie farby, a także eliminację typowych problemów, jakie mogą się przydarzyć w produkcji fleksograficznej.

Flexel NX posiada funkcję Digicap NX. Płyty Kodak Flexcel NX w połączeniu z Digicap’em – microstrukturą na powierzchni punktu rastrowego pozwalają na uzyskanie wyższej gęstości optycznej, lepszego kontrastu i czystszych przejść tonalnych przy jednoczesnej wyższej wydajności i niższych kosztach całkowitych.

Od dnia 1.04.2020 roku firma PolimerPro oferuje ekologiczne formy drukowe w rozszerzonym gamucie oraz wielkoformatowe formy do zadruku tektury falistej na bazie innowacyjnej technologii wytwarzania płyt polimerowych z płaskim czubkiem punktu rastrowego.

Partnerzy

Pracujemy z najlepszymi uźywając najlepszych programów

 

Studio graficzne

Nasze studio graficzne tworzy trzech kreatywnych grafików, którzy opracowują projekty graficzne zarówno od podstaw jak i te przesłane przez klienta - biorąc pod uwagę różnego rodzaju podłoża. Przy nawiązywaniu współpracy z nowym klientem zawsze rozpoczynamy od procesu profilowania maszyny drukarskiej. Bardzo istotnym elementem pracy grafików jest tworzenie proof 'ów GMG. Pracujemy przy użyciu oprogramowania Adobe: Illustrator, Photoshop, a także programów dla tworzenia profili ColorAnt i Copra.

Destylacja i Regeneracja

Usługa destylacji i regeneracji wymywaczy fotopolimerowych. W swojej ofercie posiadamy wszystkie dostępne na rynku wymywacze: solvit, nylosolv, flexosol oraz ekologiczny, wolny od nafty środek fs90i – uzyskaliśmy wyłączność na jego destylację w Polsce. Każdorazowo po procesie destylacji wykonujemy dodatkowo usługę regeneracji tzn. badania składu wymywacza oraz uzupełnienia go komponentami w odpowiednich ilościach. Jesteśmy liderem na polskim rynku, posiadamy 6 urządzeń destylujących renomowanych firm Formeco, IST oraz , oferujemy także własny transport.

P.P.H.U. „PolimerPro” s.c. realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w latach 2014 – 2020

Tytuł projektu: „Wdrożenie do firmy PPHU POLIMERPRO s.c. prac B+R dotyczących produkcji ekologicznych wielkoformatowych form do zadruku tektury falistej na bazie innowacyjnej technologii wytwarzania płyt polimerowych z płaskim czubkiem punktu rastrowego”

Celem projektu jest wdrożenie do działalności przedsiębiorstwa PPHU POLIMERPRO s.c. prac B+R dotyczących produkcji nowatorskich,

ekologicznych form fotopolimerowych do zadruku wysokiej jakości jednostkowych opakowań i tektury falistej

Wartość projektu: 2 488 602,18 pln

Dofinansowanie projektu z UE: 1 368 731,19 pln

www.dreamsart.pl

Wycena:

Matryce fotopolimerowe  Technologia kodak flexcel NX  Destylacja i regeneracja


   Kontakt

   Zapraszamy do kontaktu

   Czynne

   Produkcja: poniedziałek - piątek

   08:00 - 21:00

   Studio: poniedziałek - piątek

   08:00 - 16:00

   Adres

   Paterek, 89-100 Nakło n. Not.

   ul. Przemysłowa 1

   NIP 558-147-41-03

   Produkcja | Destylacja | Studio

   Produkcja fotopolimerów

   misiak.polimer@wp.pl
   nr tel.: +48 789 463 799 (8:00 - 21:00)
   Kierownik Produkcji: Jarosław Wójcik
   nr tel.: +48 793 881 622
   produkcja@polimerpro.pl

   Destylacja i regeneracja środków chemicznych

   Kierownik: Leszek Okoński
   nr tel.: +48 603 662 579
   misiak.polimer@wp.pl

   Studio graficzne

   tel.: +48 572 899 443 (8:00 - 16:00)
   Kierownik studia graficznego: Paweł Jasiński
   nr tel.: +48 603 422 202
   p.jasinski@polimerpro.pl

   Graficy

   m.lepper@polimerpro.pl
   m.luczynski@polimerpro.pl
   k.komasinska@polimerpro.pl
   k.slowinska@polimerpro.pl

   Kontrola jakości (studio graficzne)

   Damian Rocławski
   tel.: +48 572 899 443
   kontrola-jakosci@polimerpro.pl

   Zarząd | R&D | Księgowość

   Dyrektor operacyjny/CEO

   Łukasz Misiak
   nr tel.: +48 661 061 848
   misiak.polimer@wp.pl

   Dyrektor handlowy/CEO

   Arkadiusz Wesołek
   nr tel.: +48 667 284 004
   wesolek@polimerpro.pl

   R&D Manager

   Kamila Wesołek
   nr tel.: +48 665 329 220
   k.wesolek@polimerpro.pl

   Księgowość:

   Faktury:
   faktury_polimer@markomp.org.pl
   nr tel.: +48 451 193 724

   Napisz do Nas

   Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani współpracą z Nasza firma zapraszamy do kontaktu za pomocą formularza.